Studia ekonomiczne: czy warto rozwijać swój talent w tym kierunku?
Wybór studiów to bardzo trudna decyzja, każdy absolwent szkoły średniej ma na uwadze przede wszystkim stabilną przyszłość i pewność zatrudnienia. Niewątpliwie kończąc ekonomię nasze perspektywy zawodowe są szerokie. Możemy, w zależności od wybranej specjalizacji znaleźć się między innymi w: banku, domu maklerskim, towarzystwie ubezpieczeniowym, czy też towarzystwie funduszy inwestycyjnych. Możemy także z powodzeniem rozwijać się w dziale biznesowym firm, których działalność nie ma z ekonomią zbyt wiele wspólnego. Ktoś musi jednak kontrolować ich finanse, na przykład jako księgowy.
Ekonomia musi być w związku z tym nauką szeroką. Wybierając ją możecie specjalizować się między innymi w: analizie gospodarczej, finansach i rachunkowości, gospodarowaniu nieruchomościami, czy też towaroznawstwie. Niezależnie od wybranej ścieżki warto wiedzieć jednak, jakie przedmioty będą realizowane podczas studiów. Podstawowe, z którymi z pewnością się zetkniecie to: statystyka, matematyka i ekonomia. Przedstawiany kierunek studiów jest zatem szczególnie atrakcyjny dla zamiłowanych matematyków. Humaniści również znajdą jednak coś dla siebie. W toku studiów będą uczęszczać na zajęcia z psychologii, prawa, czy zarządzania.
Powszechnie uważa się, że ekonomia nie należy do najłatwiejszych kierunków studiów, ale trud włożony w ukończenie go z pewnością zaowocuje w przyszłości. Absolwenci znajdują zatrudnienie w niemal każdej dziedzinie i na bardzo różnych stanowiskach. A czy Wy wybierając kierunek i rodzaj uczelni wzięliście pod uwagę ekonomię? :)